Skóra prawdziwa a materiał skóropodobny, co wybrać?

Trzeba przyznać, iż przemysł skóropodobny doświadczył postępów i ulepszeń. Jednak czy to wystarczy, by konkurować z pięknem i trwałością skóry prawdziwej? Przed takim dylematem staje wielu współczesnych konsumentów. Niegdyś nie było problemu – wybór był jeden i był oczywisty, skóra prawdziwa była bowiem jedyną opcją, nie istniało coś takiego jak „eko skóra”. Potem pojawiła się, ale bardzo miernej jakości. Jak jest dzisiaj? Co wybrać? A więc, tutaj jest omówienie prawdziwej skóry w porównaniu do skóry ekologicznej w niektórych ważnych obszarach, zachęcamy do lektury!

Prawdziwa skóra vs materiał skóropodobny: wygląd

Spójrz na powierzchnię skóry. Prawdziwa skóra to naturalny materiał stworzony z prawdziwej skóry zwierząt. Struktura powierzchni:

  • nigdy nie będzie całkowicie jednorodna,
  • będzie zawierała skazy i niedoskonałości.

Ale czy wiesz, że owe niedoskonałości są znakiem jej jakości? Absolutnie odwrotnie niż w przypadku materiałów skóropodobnych, jeśli na nich pojawi się skaza – to koniec. Nic już z tym nie zrobisz. Natomiast, kiedy przesuniesz palcami po prawdziwej skórze, nie masz co liczyć na to, iż to doświadczenie będzie idealnie gładkie. Przyciśnij palec do skóry - powierzchnia będzie się rozciągać i marszczyć trochę jak Twoja skóra. Na koniec, powąchaj ją. Jeśli już wcześniej miałeś tą przyjemność - poczuć jak pachnie prawdziwa skóra, na pewno wiesz, że ma charakterystyczny „skórzasty” zapach - naturalny, organiczny, którego nie można w żaden sposób wyprodukować.

Z drugiej strony, powierzchnia skóry syntetycznej jest:

  • jednolita,
  • bardzo regularna,
  • równomierna.

To wszystko wskazuje na to, iż materiał ten nie został wykonany przez naturę, ale maszynowo. Kiedy przesuniesz palcami po sztucznej skórze, poczujesz zimno, wręcz nienaturalne. Ponadto, gdy dociśniesz palec do powierzchni, nie będzie się ona zachowywać jak skóra, ale właśnie jako coś skóropodobnego. Zamiast rozciągania lub marszczenia, materiał syntetyczny po prostu zachowuje swój kształt. A teraz powąchaj materiał skóropodobny. Nie ma żadnego wiarygodnego sposobu na sfałszowanie zapachu prawdziwej skóry. Sztuczna skóra pachnie jak…. plastik. Jeśli czujesz plastyczny, chemiczny zapach, możesz spokojnie założyć, że produkt z którym masz do czynienia jest syntetyczny.

Prawdziwa skóra vs materiał skóropodobny: trwałość

Prawdziwa skóra znacznie przewyższa swoje skóropodobne odpowiedniki pod względem długoterminowej wytrzymałości, a co więcej, im dłużej jej używasz, tym lepiej wygląda. Skórzany portfel męski Kochmanski 1008 za kilka lat będzie wyglądał jeszcze lepiej niż w dniu zakupu. Z produktem skóropodobnym na 100% byłoby odwrotnie.

Oczywiście ważne jest to, by zadbać o właściwą pielęgnację produktów z naturalnej skóry, w ten sposób nie trzeba się martwić o to, że zniszczyć się produkt, ale zamiast tego stworzy się prawdziwej skórze charakter i patynę, które sprawią, że stanie się on jeszcze bardziej wartościowa i pożądana. Co zatem wybrać? Chyba już znasz odpowiedź na to pytanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium