Skóra naturalna a ekologiczna – podstawowe różnice
Skóra naturalna a ekologiczna – podstawowe różnice

Decydując się na zakup galanterii chcemy mieć pewność, że będzie ona wykonana z najwyższej jakości materiałów i posłuży nam przez długi czas. Choć jeszcze kilka lat temu odróżnienie skóry naturalnej od skóry ekologicznej nie przysparzało najmniejszych problemów, tak teraz, dzięki postępowi technologicznemu w branży modowej, może to stanowić nie lada wyzwanie. Aby dokonać jak najlepszego zakupu, przedstawiamy kilka wskazówek, jak odróżnić skórę naturalną od skóry ekologicznej.

Skóra naturalna i ekologiczna – co to takiego?

Chcąc wiedzieć w jaki sposób odróżnić od siebie te dwa materiały, należy poznać ich krótką charakterystykę. Skóra naturalna jest materiałem pochodzenia zwierzęcego. Większość wyrobów skórzanych produkuje się ze skóry bydlęcej, a charakterystyczny zapach, faktura czy wygląd, są wynikiem wielu procesów, które pozwalają na użycie skóry jako materiału. Skóra ekologiczna jest materiałem imitującym skórę naturalną, który powstaje w wyniku procesu chemicznego. Tak więc to co przede wszystkim różni od siebie te dwa materiały to fakt, że przy produkcji skaju nie używa się produktów pochodzenia zwierzęcego.

Jak odróżnić skórę naturalną od skóry ekologicznej?

Choć wydawać by się mogło, że wraz z postępem technologicznym odróżnienie materiału naturalnego od ekologicznego jest praktycznie niemożliwe, to istnieje jednak kilka różnic, które od lat pozostają niezmienne. Przy zakupie portfela czy torebki, pierwsze na co powinnyśmy zwrócić uwagę to metka na produkcie i jego faktura. Każdy producent galanterii skórzanej ma obowiązek umieszczenia na metce informacji o materiale, z jakiego został wykonany produkt. Wyroby skórzane cechują się niejednolita fakturą, dlatego nawet dwa te same produkty, będą się od siebie nieco różnić. Jeśli przyjrzeć się skórze ekologicznej można łatwo dostrzec, że faktura materiału, nawet doskonale wykonana, w końcu zacznie się powtarzać. Przed zakupem wyrobów czy to ze skóry naturalnej, czy skóry w miarę możliwości dobrze zweryfikować czy do produkcji wyrobów został zastosowany sugerowany materiał.

Wyroby ze skóry będą ciepłe i o wiele sztywniejsze w dotyku, niż te wykonane ze skóry ekologicznej. Jeśli zaś chodzi o zapach, to wysokiej jakości skórę ekologiczną będzie cechował zapach neutralny. Zaś przy wyrobach wykonanych z gorszej jakości z eko skóry możemy poczuć nieprzyjemną, chemiczną woń podobną do zapachu gumy. Natomiast jeśli chodzi o skórę naturalną posiada ona przyjemny, bardzo charakterystyczny zapach, praktycznie niemożliwy do podrobienia.  

 

Sprawdź też podobne wpisy:

-Skóra w czym tkwi jej sekret
-Jak rozpoznać jakość skóry

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium